Úloha rozhlasu v historických meznících

( Martina Janebová )

Autorka se pokusila připravit materiál pro vyučující historie, kteří se ve svém výkladu dostali do období dějin Československého státu konce 2. světové války, událostí kolem roku 1948 a následujících čtyřiceti let komunistické vlády. V tomto období zahrnujícím několik dekád se soustředí na důležité dějinné mezníky, ve kterých sehrálo rozhlasové médium a jejich aktéři úlohu informační, propagandistickou, ale také státotvornou.

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Úloha rozhlasu v historických meznících”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Úloha rozhlasu v historických meznících”
28.04.2012   Eva Brichová

Autorka zpracovala metodiku zaměřující se na dva zásadní okamžiky našeho národa v minulém století - květen 1945 a srpen 1968. Jako velice přínosný bych hodnotila domácí úkol, kdy si mají žáci o samotných událostech a významu rozhlasu promluvit s prarodiči. Nedoporučovala bych ovšem žáky zahrnovat zbytečnými jmény a detailními údaji, věnovala bych spíše více času diskuzi o vlivu rozhlasu. V rámci diskuze by žáci mohli využít poznatky získané během rozhovorů s rodinnými příslušníky.

Článek hodnotil 1 návštěvník

PŘEČTĚTE SI JEHO KOMENTÁŘ