Manipulace s realitou - úprava fotografií v časopisech pro mládež

( Tereza Kolínková )

Lekce se snaží přiblížit žákům rozdíl mezi realitou a výsledným produktem, který je představován jako realita v časopisech určených mládeži. Žáci mají v této lekci pochopit důvody, základní způsoby a účinky grafické manipulace.

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Manipulace s realitou - úprava fotografií v časopisech pro mládež ”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Manipulace s realitou - úprava fotografií v časopisech pro mládež ”
03.05.2012   Kateřina Pokorná

Text je zaměřen na velmi aktuální a důležité téma, což považuji za velké plus. Zdá se mi ale, že je aktivit příliš na jednu vyučovací hodinu příliš mnoho. Bylo by lepší jej rozdělit na historickou část (nebo ji případně vynechat) a pracovní část, tedy do dvou hodin. Nápad hodnocení vlastní fotografie je zajímavý, ale u psychicky nevyrovnaných žáků by mohl akorát snížit seběvědomí - nemyslím si, že je vhodné prezentovat svá slabá místa před kolektivem.

Článek hodnotil 1 návštěvník

PŘEČTĚTE SI JEHO KOMENTÁŘ