Jsou média zrcadlem?

( Kristýna Pivodová )

Cílem této hodiny je dokázat žákům, že média nejsou a ani nemohou být zrcadlem světa. Jednou z premis mediálních studií, kterou by si měli žáci osvojit, je teorie konstrukce reality a významů médii. Existuje rozdíl mezi realitou a jejím mediálním obrazem, média tedy nejsou a ani nemohou být zrcadlem světa kolem nás.

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Jsou média zrcadlem?”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Jsou média zrcadlem?”
04.05.2012   Martina Kotasová

Autorka velmi dobře zpracovala danou problematiku. Je důležité, aby si žáci a studenti uvědomili, že média nezobrazují skutečnost, ale pouze část reality. Autorka uvádí zajímavé metody, jak tuto problematiku se studenty probrat.
03.05.2012   Vladimír Chalupníček

Metodika je velmi dobře zpracovaná. Dle mého názoru konkrétní případy jsou nejlepším nástrojem pro uvědomění si problematiky. Různorodost těchto příkladů poukazuje skvěle na různá mediální odvětví. Metodika je z větší části srozumitelná i pro ne-mediálně vzdělaného kantora, který prakticky hrou může dokázat, že média doopravdy nejsou zrcadlem světa.