Jak hledat na internetu

( Šimon Halamásek )

Metodika pro učitele středních škol, která by jim měla pomoci naučit žáky využívat internetové zdroje tím, že jim ukazuje, jak efektivně využívat internetové vyhledávače.

Každý student se musí během svého studia naučit zacházet s informačními zdroji. Aby mohl vypracovávat různé domácí úkoly a semestrální práce, musí nějaký čas strávit tvorbou rešerše a udělat si přehled o tom, s jakými zdroji pracovat. Návštěva městských knihoven k tomuto přehledu jistě patří, stejně tak jako návštěva specializovanějších knihoven ke specifičtějším tématům. Rodiče své potomky v tomto ohledu často vzdělají sami, nezřídka tak jejich učitelé. V době rychle se rozvíjejících nových médií je ale potřeba žáky a studenty vzdělat hlavně v oblasti vyhledávání na internetu, což je něco, s čím jejich rodiče zpravidla nemají žádné zkušenosti. Proto je důležité, aby je někdo v této oblasti vzdělal. Bude-li některý z nich chtít po studiu střední školy posunout své vzdělání dál, na vysokoškolskou úroveň, bude se od nich očekávat, že se budou umět orientovat v nejedné bázi. Problém však je, že studenti často nejsou nikterak připraveni na to, co se od nich očekává.

Efektivní využívání internetových vyhledávačů

VÁŠE HODNOCENÍ ČLÁNKU „Jak hledat na internetu”

KOMENTÁŘE K ČLÁNKU „Jak hledat na internetu”